Strony z PageRank 0:

« poprzednia strona · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · następna strona »
 • Gejsza »

  Termin gejsza pochodzi od słów gei oraz sha i oznacza człowieka sztuki. Po drugiej wojnie światowej upowszechniło się, zupełnie mylnie zresztą, myślenie o gejszach jako kobietach lekkich obyczajów. Było to zapewne spowodowane opinią amerykańskich żołnierzy, którzy okupując Japonię, korzystali z usług prostytutek, nazywając je błędnie gejsza mi.Zawód ten przetrwał do dzisiaj i jest starannie pielęgnowaną japońską profesją. Jego specyfika wiąże się z dotrzymywaniem towarzystwa wysoko postawionym mężczyznom poprzez trudnienie się w sztukach takich jak taniec, gra na instrumentach czy recytacja. Nie należy jednak w żadnej mierze mylić tego z europejskim sformułowaniem “kobieta do towarzystwa”, przywodzącym na myśl negatywne skojarzenia. Już sama etymologia terminu gejsza wskazuje bowiem na związek z artyzmem.Obecnie w Japonii żyje ok. 16 tys. gejsz, które musiały przejść długą drogę, kształcąc się w tym zawodzie. Od najmłodszych lat dziewczynki przygotowywane są do roli gejsz. Początkowym etapem nauki jest Shikomi, podczas którego sprawdzane są predyspozycje fizyczne i psychiczne kandydatek, a także ich zdolności artystyczne. Nauka odbywa się w domu gejsz, w którym uczennice nie mają kontaktu z rodziną. Pomyślne przejście egzaminów na tym etapie, gwarantuje im kolejny stopień zaawansowania - wówczas stają się Maiko, czyli kobietami tańca. Kolejnym etapem kształcenia jest stopniowe przekształcanie się w gejsze. Przed wojną inicjacja gejszy odbywała się poprzez odbycie stosunku seksualnego z mężczyzną dobrze usytuowanym, a zarazem opiekuńczum. Obecnie strefa seksualna jest prywatną sprawą kobiet, w którą nikt nie ma prawa ingerować.

  Data opublikowania wpisu: 05 01 2011 · czytaj dalej »
 • Ectaco Polska LTD »

  Ectaco Polska dostarcza zaawansowane urządzenia elektroniczne zarówno do czytania książek elektronicznych (ebooków) jak również tłumaczące. Słowniki elektroniczne i tłumacze mają za zadanie zarówno uczyć, jak również pomagać w bezpośrednim poruszaniu się po świecie ponieważ dzięki nim dostajemy nie tylko cyfrowy słownik, jak również przewodnika. Przewodnik elektroniczny pomaga zarówno w poruszaniu się jak również potrafi sam wypowiadać zdania dlatego też jest nieodzownym przyjacielem w podróży. Jeśli w tej podróży nudzisz się - śmiało możesz także skorzystać z oferty czytników elektronicznych. Dzięki nim cała Twoja biblioteka może zostać zabrana do kieszeni. Setki, tysiące książek dostępne w dowolnym miejscu i o każdej porze dnia i nocy. Potrzebujesz zabić trochę czasu - nie ma problemu. Wyciągasz i czytasz :)

  Data opublikowania wpisu: 12 01 2011 · czytaj dalej »
 • Egzamin maturalny »

  Prezentujemy Państwu serwis poświęcony egzaminowi maturalnemu. Dzięki nam możecie na bieżąco śledzić wszystkie wprowadzane zmiany w formule egzaminu. Co więcej, znajdziecie tu porady, jak skutecznie i efektywnie przygotować się zarówno do matury ustnej, jak i pisemnej. Jak wiadomo, matura jest niejako przepustką na wymarzoną wyższą uczelnię. Warto więc przygotować się do niej solidnie. Dziś, by stać się studentem najlepszych uniwersytetów, poza językiem polskim, obcym i matematyką, trzeba zdawać jeszcze kilka dodatkowych przedmiotów. Może to wydawać się trudne do ogarnięcia. Z naszym serwisem maturalnym dowiedziecie się, jak odpowiednio przygotować się do matury, bez niepotrzebnych nerwów i stresu. Znajdziecie tu także przykładowe arkusze maturalne, by móc ćwiczyć według podpowiedzianych przez nas metod. Zapraszamy już teraz.

  Data opublikowania wpisu: 13 01 2011 · czytaj dalej »
 • Fryzury - internetowy katalog fryzur »

  Fryzura jest jednym z najważniejszych elementów, decydujących o naszym wizerunku. Szczególnie Panie dbają o włosy podobnie jak o strój czy makijaż. W świecie fryzur obowiązują pewne trendy, podobnie, jak jest to ze wszystkimi obszarami mody. W różnych okres modne są inne uczesania, a nawet kolory włosów. Niedawno modne stały się fryzury krótkie, chłopięce, ale zarazem romantyczne. Dziś możemy dostrzec wyraźną tendencję do łączenia w jedno włosów krótkich z długimi. Strzyże się najczęściej tylko pewną część głowy, np. włosy przy skroni, pozostawiając resztę włosów dłuższymi. By być na bieżąco w kwestii tego, co się nosi na głowie, zapraszamy do naszego serwisu. Znajdziecie tu Państwo nowinki ze świata fryzur.

  Data opublikowania wpisu: 13 01 2011 · czytaj dalej »
 • Promocje i przeceny »

  Różnego rodzaju promocje i przeceny jawią się klientom jako bardzo atrakcyjne rozwiązanie związane z zakupami. Sprzedawcy stosują technikę obniżania cen towarów, aby przyciągnąć tym uwagę konsumentów i skłonić ich do zakupu danego towaru. Nie zawsze jak jest tak, że kupując coś w promocyjnej cenie, kupujemy okazyjnie. Szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy robimy więcej zakupów, sprzedawcą nadarza się okazja do wciśnięcia klientom towarów, które z różnych przyczyn nie sprzedają się. Czasami rzeczywiście obniżają cenę, niekiedy jednak sprytnie manipulują klientem, podwyższając cenę pierwotną i obecną przedstawiając jako cena promocyjna. Należy zatem kupować rozważnie i zawsze orientować się w cenach, które proponują inni sprzedawcy.

  Data opublikowania wpisu: 13 01 2011 · czytaj dalej »
 • Cztery łapy, psie łapy »

  Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zwierzęta te uważa się za bardzo inteligentne i przywiązujące się do ludzi. Dlatego najczęściej właśnie one należą do naszych domowych pupili. Psy należy wybierać w zależności od warunków mieszkaniowych. Wiadomo, że psy o dużej masie, potrzebują innych warunków, aniżeli psy miniaturowe, takie jak np. maltańczyki czy yorki. Kupując owczarka niemieckiego należy pamiętać, że pies taki potrzebuje dużo przestrzeni, lubi biegać i hasać na siwym powietrzu. Do małych mieszkań nadają się pieski mniejsze gabarytowe, które nie potrzebują aż tak wiele miejsca. Miniaturkom wystarczy posłanie czy materiałowa buda w kąciku pokoju. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że pies to obowiązek. Decyzji o wyborze i zakupie psa nie powinno więc podejmować się lekkomyślnie.

  Data opublikowania wpisu: 13 01 2011 · czytaj dalej »
 • Koty rasowe »

  Koty, obok psów, należą do najczęściej wybieranych zwierząt domowych. Są pieszczochami, lubią głaskanie i drapanie. Dobrze rozumieją się z ludźmi, jednak panuje przekonanie, iż nie przywiązują się do człowieka, a jedynie do miejsca. Mimo to kupujemy koty i chętnie oddaniem im swoją miłość. Nie są to zwierzęta bardzo wymagające. Same dbają o higienę, nie trzeba wyprowadzać ich na spacer, tak jak jest to w przypadku psów. Załatwiają się do kuwety z piaskiem, dyskretnie przysypując swoje odchody. Konieczność stanowi natomiast dbanie o zdrowie kota. Ważne są regularne wizyty u weterynarza, szczepienia i odrobaczanie. W zależności od rasy, niektóre koty są bardziej wymagające. Należy wówczas zastanowić się, jak wiele uwagi jesteśmy w stanie poświęcić zwierzęciu i wybierać przede wszystkim pod tym kątem.

  Data opublikowania wpisu: 13 01 2011 · czytaj dalej »
 • Filmy w kinie »

  Film podobnie jak teatr czy malarstwo jest sztuką. By ocenić jednak, czy film jest dobry czy też nie, konieczna jest odpowiednia wiedza na temat kina. Niestety coraz częściej edukacja filmowa spychana jest na dalszy plan. Szkoły nie mają jej w swoim programie nauczania. Licealna wiedza o kulturze mogłaby wprowadzić ją do przedmiotów nauczania, ale zwykle tego nie czyni, poświęcając i tak już ograniczony czas nauczania do wiedzy z zakresu sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej czy architektonicznej. Tymczasem, wraz z upowszechnieniem się telewizji, film zajmuje ważne miejsce w naszym życiu rozrywkowym. Ważne jest, by do kina podchodzić świadomie i potrafić odróżnić arcydzieło od kiczu. Zachęcamy do samokształcenia w zakresie filmu, poszukiwania informacji o kinie w specjalistycznej literaturze oraz w Internecie.

  Data opublikowania wpisu: 13 01 2011 · czytaj dalej »
 • Dermokosmetyki firmy Iwostin »

  Dermokosmetyki to preparaty kosmetyczne stworzone przy współudziale lekarzy dermatologów. Dzięki temu lepiej oddziałują na skórę, aniżeli kosmetyki dostępne w sprzedaży detalicznej. Posiadają one właściwości lecznicze. Są zdrowsze dla skóry i odpowiednio ją pielęgnują. Dermokosmetyki zalecane są w przypadku skóry z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi, takimi jak np. atopowe zapalenie skóry, trądzik, skóra naczyniowa itp. Możemy dostać je w aptece. Dermokosmetyki, podobnie jak kosmetyki dostępne w drogeriach należy wybierać zgodnie z potrzebami skóry – pomogą nam w tym z pewnością farmaceuci. Należy pamiętać, że dermokosmetyki nie są lekami, a jedynie wspomagają leczenie. Mogą być także stosowane profilaktycznie.

  Data opublikowania wpisu: 20 01 2011 · czytaj dalej »
 • Obuwie damskie i męskie »

  Obuwie ma chronić nasze stopy, a także zapewniać nam komfort podczas chodzenia. Decydując się na buty, musimy wziąć zatem pod uwagę materiał, z którego są zrobione oraz ich właściwości. W zależności od specyfiki stopy, np. niskie czy wysokie podbicie, będziemy wybierać inne obuwie. Najczęściej kupowane jest obuwie ze skóry. Skórę uważa się bowiem za materiał solidny, a co ważniejsze, przepuszczający powietrze, dzięki czemu stopa nadmiernie się nie poci. Obuwie skórzane jest jednak dużo droższe aniżeli obuwie tekstylne czy gumowe. Podczas kupowania butów bierzemy także pod uwagę ich walory estetyczne. Obuwie jest elementem naszej garderoby, a ta podlega trendom mody. Toteż i buty muszą wpisywać się w nasz styl, a także podążać za modą.

  Data opublikowania wpisu: 20 01 2011 · czytaj dalej »
« poprzednia strona · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · następna strona »
Odwiedziny yandex 21 Odwiedziny yahoo 112 Odwiedziny googlebot 1289