Strony z PageRank 0:

« poprzednia strona · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · następna strona »
 • Gender »

  Gender to termin oznaczający płeć uwarunkowaną społecznie. Zagadnienia z tym związane zaczęły pojawiać się w latach 80. XX wieku, na skutek rozwoju myśli feministycznej. To głównie feministyki przyczyniły się do wyodrębnienia różnic między płcią biologiczną a płcią, która kształtuje się na podstawie społecznych powiązań. Gender został zapoczątkowany w Ameryce. Tam pojawiały się pierwsze koncepcje wyodrębniające kulturową przynależność płciową ze sfery wyłącznie fizycznej. Płeć społeczno - kulturowa tworzy się na podstawie odgórnie przypisywanych jednostce ról i zachowań. Najczęściej wynikają one ze społecznie przyjętych stereotypów i wzorców zachowania. I tak np. do ról kobiecy należy macierzyńswto, pielęgnowanie ogniska domowego. Do typowych postaw męskich zalicza się natomiast pracę zawodową, zapewnienie stabilności finansowej rodzinie. Wśród koncepcji genderowych ciekawe spostrzeżenia poczyniła Judith Butler, twierdząc, że już w momecie narodzin, poprzez nazwanie dziecka chłopcem lub dziewczynką, przypisuje się mu rolę społeczną. W ostatnich latach bardzo rozwinęły się badania genderowe. Powstały nawet odrębne kierunki studiów zajmujące się gender. Również na polskich uczelniach coraz częściej spotyka się zainteresowanie badaniami tego typu.

  Data opublikowania wpisu: 01 12 2010 · czytaj dalej »
 • Narciarstwo »

  Szczególnie wielbiciele sportów zimowych, czekali na śnieżną pogodę z utęsknieniem. Sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, przynosząc jeszcze więcej frajdy i zabawy. Narty znane były już starożytnym. Podobno 5000 lat p. n. e. używano ich na terenach dzisiejszej Norwegii, by móc poruszać się po śniegu. Również dzięki Norwegom zdobyły popularność. F. Nansen znacząco przyczynił się do rozpowszechnienia narciarstwa w krajach alpejskich, a było to w końcówce XIX wieku. Szczytem rozwojowym był początek wieku XX. Wówczas zaczęły powstawać szkoły narciarskie, które dziś funkcjonują właściwie w każdej narciarskiej miejscowości. Wtedy też wyodrębniono dwa style: narciarstwo zjazdowe oraz klasyczne. Dziś istnieje wiele narciarskich dyscyplin sportowych. Wyróżnia się rozmaite rodzaje nart, przystosowanych do każdej z nich. Amatorów zachęcamy do korzystania z pięknej, narciarskiej pogody i wyruszenia na stok.

  Data opublikowania wpisu: 03 12 2010 · czytaj dalej »
 • Zespół muzyczny »

  Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Jeśli szukają Państwo bardzo dobrego zespołu, który zagrałby na Państwa weselu zapewniając świetną zabawę, i wiele atrakcji, zapraszam do zapoznania z moją propozycją zespołu muzycznego, przy którym niedawno sama mogłam bawić się na imprezie u swojej koleżanki. Wybór zespołu był ciężki, ale z pewnością trafny. Ów zespół muzyczny, składa się z trzech osób. Należą do nich: klawiszowiec, gitarzysta – wokalista, oraz główny wokalista. Oprócz typowego zespołu weselnego, na specjalne życzenie zagrał muzyk Filharmonii Krakowskiej, grający na saksofonie, klarnecie oraz skrzypcach. Polecany przeze mnie zespół muzyczny Lublin jest elastyczny, potrafi dostosować się do indywidualnych potrzeb oraz wymagań klienta. Ostatnio bardzo modne, jest zamawianie wodzireja na wesela i tego typu imprezy. Jeśli pragną Państwo, aby impreza była na wysokim poziomie zachęcam do skorzystania z usług owego zespołu muzycznego na wesele Oprócz tradycyjnych imprez prowadzi on, ostatnio bardzo modne, tak zwane nowoczesne wesela, z prowadzeniem Młodej Pary na salę. Zespół weselny Lublin powinien posiadać bardzo bogaty repertuar, a mianowicie utwory z lat 50- tych, 60 – tych oraz współczesnych – z pewnością spełnia te wymagania. Ów zespół weselny preferuje tradycyjne utwory i przyśpiewki weselne, jak również muzykę góralską i cygańską, co daje bardzo dobry efekt, i niezapomniany klimat imprezy. Gorąco polecam!

  Data opublikowania wpisu: 10 12 2010 · czytaj dalej »
 • Plan »

  PlanLekcji.net jest nieskomplikowaną stroną www, na której zamieszczone są rozkłady (plany) lekcji, które można wydrukować. Dostępnych jest kilkadziesiąt grafik do wydrukowania, są one dostępne dla internautów za darmo. Baza planów lekcji do wydrukowania przeznaczona jest zarówno dla przedszkolaków, uczniów młodszych jak i starszych oraz studentów. Wydrukowane plany przydadzą się na pewno każdemu uczniowi do szkoły. Taki ładny plan pomoże w systematycznym odrabianiu lekcji oraz odpowiednim spakowaniu plecaka.Wybierz najładniejszy plan lekcji, wydrukuj go na domowej drukarce, natomiast rozkład lekcji wpisz długopisem.Dodatkowo na stronie zamieszczono porady dla rodziców na temat odrabiania lekcji, miejsca do nauki i wyprawki szkolnej. Te kilka wskazówek na pewno będą pomocne przy opiece nad małymi uczniami.

  Data opublikowania wpisu: 17 12 2010 · czytaj dalej »
 • Hotele w Gdańsku-rezerwuje.pl »

  Największa baza hoteli w Polsce i jedna z największych na świecie oferowana przez serwis rezerwuje.pl zapewnia miłe i komfortowe zarezerwowanie noclegu w hotelach na całym świecie. Nasz portal jest nowoczesny i bezpieczny, do każdego złożonego zamówienia dostają Państwo potwierdzenie. Realizujemy zamówienia dla grup wycieczkowych, grupowych konferencji i szkoleń. Rezerwacja online po najniższych cenach w Polsce, nawet o 75% niższych niż obowiązujących bezpośrednio w hotelu.Dokonujemy rezerwacji nawet w dzień bieżący. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

  Data opublikowania wpisu: 22 12 2010 · czytaj dalej »
 • Katalog wartościowych stron »

  Z całą pewnością jest to jeden z nielicznych katalogów w Polsce, który promuje najlepsze rodzime strony internetowe. Jego moderatorzy są bezwzględni dla stron spamerskich, zapleczowych oraz łamiących ogólnie przyjęte zasady tworzenia i promocji witryn. Bezwzględna moderacja gwarantuje, że w katalogu masz tylko wartościowe strony internetowe. To daje ci pewność, że znajdujesz się wśród najlepszych na zdrowych zasadach. Katalog HQ cechuje przejrzystość, i logiczna budowa ułatwiająca wyszukiwanie stron konkretnej kategorii. Witryny znajdujące się w indeksie zostały sprawdzone przez moderatora i ocenione pozytywnie. Już teraz, dodaj swoją stronę, ciesz się wysokimi pozycjami w katalogu i wyszukiwarkach internetowych.

  Data opublikowania wpisu: 28 12 2010 · czytaj dalej »
 • Suszarki do włosów »

  Suszarka do włosów to urządzenie codziennego użytku. Warto zatem, aby jej działanie spełniało nasze największe wymagania. Wybierając suszarkę powinniśmy zwrócić uwagę na takie czynniki jak rozmiar, parametry, dodatkowe funkcje, jak również dodatkowe elementy służące do układnia włosów. Jeśli chodzi o rozmiar, należy od razu zastanowić się nad przeznaczeniem suszarki. Gdy planujemy zabierać ją w podróż, warto wybrać taką, która ma niewielkie rozmiary bądź którą można złożyć tak, by zajmowała niewiele miejsca w bagażu. Rozmiar w przypadku użytku domowego nie ma aż tak dużego znaczenia i zależy wyłącznie od potrzeb kupującego. Parametry to m. in. moc, prędkość nadmuchu powietrza, zakres temperatur czy jonizacja. Tu również wiele zależy od naszych potrzeb. Wybierając suszarkę z dużą mocą, możemy być pewni, że szybciej wysuszymy włosy. Jednak wyższa moc wiąże się często z dość dużym poborem prądu, dlatego warto zastanowić się, na czym zależy nam bardziej. Siła nadmuchu, a także zakres temperatur to funkcje, które odpowiadają za możliwości układania włosów. Jeśli chcemy sprawnie modelować długie włosy, powinniśmy wybrać suszarkę nagrzewającą się bardziej, jak również taką, której strumień powietrza będzie silniejszy. Niekiedy można spotkać się z funkcją zimnego nadmuchu - chłodne powietrze nie niszczy włosów, jednak trudniej jest je wówczas ułożyć, gdyż suszenie zajmuje więcej czasu. Bardzo przydatna jest jonizacja. Dzięki niej włosy nie będą się elektryzować. Funkcje dodatkowe powinny być wybierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami, ale na pewno nie powinny decydować o ostatecznym zakupie. Należy pamiętać, że są jedynie dodatkiem do podstawowego funkcjonowania sprzętu.

  Data opublikowania wpisu: 31 12 2010 · czytaj dalej »
 • Barwy i kolory farb »

  Badania wykazują, że to, jakie wybieramy barwy, zależne jest od cech naszej osobowości. Chodzi tu o barwy odzieży, wnętrz, aut itp. Kobiety przywiązują dużo większą wagę do kolorów aniżeli mężczyźni. Oznacza to, że w swoim życiu częściej kierują się emocjami i to uczucia właśnie decydują o ich wyborach, także wyborach towarzyszących im barw. Kolory są z kolei odzwierciedleniem osobowości. Czerwień oznacza energię. Może ona być wyrażana poprzez namiętność, zarówno seksualną, jak i związaną z różnego rodzaju pasjami. Żółty to pogoda ducha, szczęście, ale również wewnętrzny spokój i odprężenie. Z kolei zielony zwiastuje silną osobowość, nieskorą do zmian, niekiedy także zapatrzoną w siebie, a przez to nieco egoistyczną. Fioletowy jest wyrazem osobowościowego kontrastu, rozdzielenia między gwałtownością a spokojem. Wskazuje na osoby o zmiennych nastrojach, po których można spodziewać się wszystkiego. Błękit odzwierciedla spokój i uczuciowość. Brąz oznacza wycofanie, zamknięcie w sobie. Może być znakiem niepewności siebie. Ale kolor brązowy to również duża siła wewnętrzna, oznaczająca gotowość na zmiany. Szary jest barwą bardzo neutralną. Osoby, które ją preferują często nie wyróżniają się szczególnymi zasługami, ale także nikomu nie wadzą. Czarny to całkowita negacja, bunt, opór przeciwko rzeczywistości. Stąd uważany jest w wielu kulturach za kolor żałobny - oznacza niemoc wynikającą z odejścia bliskiej osoby i manifestację swojego wewnętrznego bólu.

  Data opublikowania wpisu: 31 12 2010 · czytaj dalej »
 • Zakupy grupowe »

  Dzięki Internetowi stworzone zostały udogodnienia w wielu dziedzinach. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się zakupy dokonywane za pośrednictwem Sieci. Można tu dostać wszystko bez wychodzenia z domu. Czasami prowadzący działalność e-commerce proponują nawet tak konkurencyjne ceny w stosunku do tych, które można spotkać w tradycyjnych sklepach, że nawet nie opłaca się nam szukać ich w centach handlowych. W Internecie ta droga jest o wiele prostsza. Wystarczy wpisać odpowiednie zapytanie do wyszukiwarki, a wyświetlą się nam wszystkie warianty poszukiwanych produktów w różnych cenach i o różnej specyfice – wówczas pozostaje już tylko wybór. Ostatnio, modnym sposobem dokonywania zakupów są zakupy grupowe. Serwisy zajmujące się takim usługami proponują bardzo duże promocje, aby zachęcić klientów do skorzystania. Ponadto rabat może być jeszcze większy, gdy produkt polecimy znajomym. Najpopularniejszym serwisem tego typu jest Groupon, do którego serdecznie zapraszamy!

  Data opublikowania wpisu: 02 01 2011 · czytaj dalej »
 • Kuchnia tajska »

  Kuchnia azjatycka jest bardzo ceniona w krajach europejskich. Częściej jemy jednak chińszczyznę aniżeli dania pochodzące z Tajlandii. Tymczasem w kuchni tajskiej możemy spotkać najoryginalniejsze smaki świata. Ta sztuka kulinarna jest połączeniem kuchni chińskiej i indyjskiej. Potrawom dodają wyrafinowania niepospolite składniki, np. mleko kokosowe. Kuchnia tajska łączy niepowtarzalne aromaty z pikantnym smakiem. Wiele potraw bazuje na owocach morza i skorupiakach.Tajowie nie gotują według przepisów. Nie przywiązuje się tam wagi do proporcji. Ilość składników uzależniona jest od indywidualnych preferencji kucharza. Potrawy przyrządza się “na wyczucie”. Jest ono bardzo ważne, gdyż decyduje o charakterystycznym smaku dań. Co specyficzne dla tajskiej kuchni, to to, że wszystkie potrawy przyrządzane są tak, aby do ich spożycia nie była potrzebna duża liczba sztućców. Prawie wcale nie używa się tam noża. Dania przyrządzane są tak, by ich smakowanie możliwe było tylko z wykorzystaniem łyżki i widelca. Najpopularniejsze przysmaki wywodzące się z Tajlandii to dania z ryżem, np. ryż gotowany z mięsem z kurczaka i zupą z dyni (Khao Man Gai), a także zupy: bardzo charakterystyczna jest ostro - kwaśna zupa z krewetek i grzybów (Tom Yang Kung).

  Data opublikowania wpisu: 04 01 2011 · czytaj dalej »
« poprzednia strona · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · następna strona »
Odwiedziny yandex 20 Odwiedziny yahoo 113 Odwiedziny googlebot 1267