Strony z PageRank 0:

« poprzednia strona · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · następna strona »
 • Maltańczyki »

  Maltańczyk to pies domowy z grupy tzw. psów do towarzystwa. Ta jedna z najstarszych ras świata znana była już w starożytnej Grecji, a także w Rzymie. Maltańczyki wywodzą się z wyspy Meledy, położonej na Morzu Śródziemnym. Ich nazwa wzięła się od nazwy wyspy, mylnie wówczas nazywanej Maltą. Charakterystyczną cehcą rasy jest długi, biały włos, którego nie należy mylić z sierścia. Włos nie uczula, a jego gubienie jest znikome. Sporadycznie wymaga przystrzyżenia. Maltańczyki osiągają wagę do 4 kg. Wzrost w przypadku psa to 21-25 cm, suki: 20-23 cm.Psy z natury są bardzo wesołe i aktywne. Przywiązują się do właścicieli, oferując swoją czujność i oddanie. Posiadają doskonały kontakt z dziećmi, gdyż lubią zabawę. Nie sprawiają kłopotów wychowawczych: szybko się uczą, są posłuszne. Dolegliwość, która często przytrafia się tej rasie stanowią problemy z oczami - trzeba o nie dbać, regularnie czyścić i zakrapiać. Średnia długość życia psa waha się w granicach 14-16 lat. Jako że pieski bardzo lubią towarzystwo, nie poleca się ich osobom pracującym, których nie ma długo w domu.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Przyprawy kuchenne, cynamon »

  Cynamon jest popularną przyprawą kuchenną. Niewielu jednak wie, że wykorzystuje się go także jako afrodyzjak. Cynamon pozyckiwany jest z kory drzewa cynamonowca. Ma rdzawy kolor i przyjemny, słodki zapach. Może występować w postaci zmielonego proszku bądź kawałeczków zwiniętych w cienki rulonik. W kuchni najczęściej wykorzystywanany jest jako dodatek do słodkich potraw: ryżu, pieczonych jabłek, a także napojów alkoholowych, np. grzanego wina. Zwykle zapach cynamonu kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Kobiety wiedzą również, że wspomaga on odchudzanie. Stosunkowo niedawno odkryto, że smak i zapach cynamonu wspomagają popęd seksualny. Wyrazisty, korzenny aromat pobudza, rozgrzewa, przyspiesza krążenie krwi. Legenda głosi, że już starożytna boginii miłości Afrodyta dodawała go do swoich miłosnych mikstur. Być może powiedzenie: przez żołądek do serca również powstało za sprawą cynamonu...

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Planujemy dziecko - ciąża »

  Ciąża jest szczególnym okresem w życiu kobiety - wówczas, dbając o siebie, musi również myśleć o zdrowiu i bezpieczeństwie rozwijającego się dziecka. Dziewięć miesięcy to okres na tyle długi, że rzadko komu udaje się unikać infekcji przez cały ten czas. Nawet najbardziej dbającym o siebie, może przytrafić się przeziębienie. Co wtedy robić Wiadomo, że przyjmowanie leków podczas ciąży jest zabronione, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Zwłaszcza pierwszy trymestr wymaga od matek szczególnej ostrożności w przyjmowaniu środków farmaceutycznych. Należy wiedzieć, że nawet niektóre witaminy mogą zaszkodzić! Jeśli stan naszego zdrowia pogarsza się bądź czujemy, że przeziębienie może przerodzić się w coś poważniejszego, należy niezwłocznie udać się do lekarza, który zadecyduje o dalszym leczeniu. Warto jednak wiedzieć, że lekkie przeziębienie można zwalczyć domowymi sposobami, bez leków. Czosnek i cebula działają podbnie jak antybiotyki, ale są bezpieczne dla organizmu matki i dziecka. Ponadto powinno się przyjmować witaminę C w naturalnej postaci, np. jedząc owoce cytrusowe czy pijąc herbatę z cytryną. Pomocne może być także jedzenie miodu. Na niedrożny nos czy lekki ból gardła z pewnością pomogą inhalacje ze słonej wody. Więcej porad znajdziecie na naszej stronie internetowej.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Piwo żubr »

  Piwo to najpopularniejszy napój alkoholowy i trzeci, po wodzie i herbacie, najczęściej spożywany napój na świecie. Otrzymywany jest w procesie fermentacji wody alkoholowej, słodu i chmielu, wywołanej odpowiednimi szczepami drożdży. Pierwsi warzyli piwo Summerowie 4000 lat p. n. e. Ich tradycję kontynuowali Babilończycy, a następnie Egipcjanie, dla których było ono podstawowym napojem, stanowiącym nieodłączny element posiłku. Starożytni Grecy i Rzymianie odrzucali je jednak na rzecz wina. Nie oznacza to jednak, że przestało być produkowane. Zajmowali się tym głównie Celtowie, Iberyjczycy i Galowie.W Polsce wyrób piwa znany jest o dpoczątków istnienia państwa. Wzmianki o jego warzeniu pojawiają się zarówno w Rocznikach Jana Długosza, jak również Kronice Galla Anonima. Przyjmuje się, że najstarszym zapisem traktującym o wyrobie piwa w kraju jest kronika Thietmara.Do produkcji piwa wykorzystuje się najczęściej takie surowce jak jęczmień, chmiel, drożdże, a także wodę alkoholową. Niekiedy stosuje się także inne zboża, np. pszenicę, kukurydzę, owies, sorgo czy proso.Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje piw ze względu na zawartość alkoholu: piwa bezalkoholowe w których alkohol nie przekracza 0,5%, piwa lekkie, pełne i mocne, gdzie alkohol to ponad 6% całkowitej objętości. Kolor decyduje o podziale piwa na jasne i ciemnie. Natomiast rodzaj słodu, z którego jest wyrabiane dzieli je na dwie bazowe kategorie: jęczmienne i pszeniczne.Wyrób piwa jest jedną z najlepiej rozwijających się gałęzi gospodarczych. Niewątpliwie świadczy to o wciąż wzrastającym spożyciu tego napoju.

  Data opublikowania wpisu: 30 11 2010 · czytaj dalej »
 • Gadżety »

  Gadżety to drobne przedmioty, o których wartości decyduje przede wszystkim design. Ich funkcje użytkowe są zdecydowanie mniej ważne, a niektóre w ogóle ich nie posiadają. Do niedawna panowało przekonanie, że gadżety dominują przede wszystkim wśród mężczyzn. Okazuje się jednak, iż również kobiety powoli ogrania szał gadżetomanii. Rosnący poziom życia społecznego sprawił, że panie coraz częściej przejmują męskie atrybuty. Zatrudniane są na lepszych stanowiskach. Ich pozycja biznesowa niewiele różni się od pozycji mężczyzn. Zmianom uległy także stereotypy. Obok kobiety - matki, gospodyni, strażniczki ogniska domowego pojawiła się również businesswoman. Życie zawodowe, niekiedy zwykła chęć posiadania modnych przedmiotów, determinują ich zakup. Producenci designerskich urządzeń wychodzą naprzeciw tym tendencjom, tworząc artykuły adresowane wyłącznie dla pań. Co więcej, deklarują, że sprzedają się one równie dobrze jak gadżety dla panów. Nikt już się nie dziwi na widok różowego telefonu, laptopa, aparatu fotograficznego. Nikogo też nie zaskoczy organizer wyposażony chociażby w przelicznik kalorii. Kobiety częściej poszukują czegoś przeznaczonego specjalnie dla nich, chcąc mimo wszystko zachować swoją odrębność płciową, zarówno na gruncie zawodowym, jak i w życiu prywatnym.

  Data opublikowania wpisu: 30 11 2010 · czytaj dalej »
 • Kurs tańca - Samba »

  Sambę wiąże się z Brazylią - jest to główny ośrodek jej uprawiania, a także miejsce, z którego trafiła ona do Europy. Nie do końca znane jest jednak pochodzenie tańca. Najczęściej podaje się, że korzeni należy szukać w muzyce i ruchach afrykańskich niewolników. Również brzmienie nazwy samba podobne jest do afrykańskiego słowa samba, czyli rytmiczny i energiczne poruszanie biodrami. Tym właśnie charakteryzuje się taniec. Podstawą jest tu akcja bioder, połączona z szybkim ruchem nóg. Natura tańca, mimo że trudnego pod względem technicznym, wyraża się w oddaniu muzyki, która pulsuje dynamicznym rytmem. Podczas karnawału w Rio samba to aż 60 taktów na minutę!Charakterystyczny dla samby jest bounce - ruch polegający na napinaniu i rozkurczaniu kolan z jednoczesnym poruszaniem biodrami: do przodu, do tyłu, na boki i po skosie. Może być tańczona w parach bądź indywidualnie. Ze względu na odważny ruch ciałem, niekiedy mówi się o niej, że jest tańcem kochanków. Obecnie jest jednym z pięciu podstawowych tańców latynoamerykańskich, obok cha-chy, rumby, paso doble i jive'a.

  Data opublikowania wpisu: 30 11 2010 · czytaj dalej »
 • Botoks »

  Botoks to inaczej jad kiełbasiany. Znalazł on szerokie zastosowanie w kosmetyce jako preparat służący do wygładzania zmarszczek, podnoszenia brwi czy kącików ust. Jego działanie kosmetologiczne dostrzeżono przypadkiem. W 1987 roku pacjent, u którego leczono inne schorzenie, zauważył, że pod wpływem botuliny zniknęły mu bruzdy na czole. Od tego momentu gwałtownie rośnie liczba chętnych gotowych na wstrzyknięcie jadu kiełbasianego w celu poprawienia swojej urody. W czym tkwi efekt zatrzymania procesu starzenia Otóż proces ten zatrzymywany jest tylko pozornie. Botoks powoduje, że w miejscu wstrzyknięcia blokowane są impulsy nerwowe.Dochodzi do swoistego rodzaju sparaliżowania mięśnia. Dlatego nie jest on na tyle plastyczny, by na skórze powstawały odkształcenia w postaci bruzd. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, gdyż kosmetyczka bądź lekarz używają w tym celu cienkich igiełek. Należy jednak liczyć się z tym, że paraliż mięśni zablokuje również wyrażanie niektórych emocji na twarzy, do czego trudno może być się przyzwyczaić. Np. wstrzyknięcie botoksu w czoło uniemożliwi jego podnoszenie czy marszczenie. Botoks nie likwiduje zmarszczek na stałe. Po około trzech miesiącach zabieg trzeba powtarzać, by cieszyć się względnie gładką skórą.

  Data opublikowania wpisu: 30 11 2010 · czytaj dalej »
 • Szczepienia »

  Okres jesienno - zimowy jest czasem, w którym najczęściej chorujemy. Organizm jest wtedy najbardziej osłabiony, a co za tym idzie, podatny na różnego rodzaju infekcje. Aby ustrzec się przed chorobą, coraz częściej wykupujemy różnego rodzaju szczepionki. Przed zimą najczęściej wybieramy szczepionki przeciwko grypie. Na czym polega ich działanie i czy zawsze są skuteczneSzczepienie polega na podaniu pacjentowi preparatu zawierającego drobnoustroje chorobotwórcze pod różnymi postaciami. Ma to służyć wywołaniu odpowiedzi immunologicznej, a więc reakcji obronnej organizmu. Ponieważ drobnoustroje ze szczepionki nie wywołają choroby, organizm uodporni się na nie i w przyszłości nie będzie reagował na podobne bakterie.Jeśli chodzi o szczepienia przeciwko grypie, nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że nie zachorujemy. Naukowcy zapewniają jednak, że choroba będzie miała wówczas łagodniejszy przebieg i nie wystąpią niepożądane powikłania. Ważne jest by szczepionka była ona kupiona od sprawdzonego, najlepiej renomowanego producenta. Powinna być też aktualna, gdyż wirusy ciągle podlegają rozmaitym mutacjom. By rzeczywiście nie chorować, musimy szczepić się przeciwko aktualnej mutacji. Zwykle poleca się szczepienia osobom, które najbardziej narażone są na infekcje grypowe.Do takiej grupy należą dzieci i osoby po pięćdziesiątym roku życia. Szczepić mogą się tylko ci, którzy są całkowicie zdrowi, gdyż osłabienie organizmu w chwili podania preparatu, mogłoby doprowadzić do natychmiastowego zachorowania. Co więcej, szczepienie powinno mieć miejsce ok.dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu grypowego, by organizm mógł nabrać właściwej odporności.Choć nie ma całkowitej pewności, że szczepienie pomoże, na pewno nie zaszkodzi spróbować. Być może dzięki temu uda się uciec przed grypą.

  Data opublikowania wpisu: 01 12 2010 · czytaj dalej »
 • Skuteczne odchudzanie »

  Wiele kobiet marzy o zgrabnej, smukłej sylwetce. Niestety trudno osiągnąć taki efekt bez znajomości i przestrzegania zasad właściwego odżywiania. Otóż okazuje się, że zarówno wrogiem, jak i sprzymierzeńcem osób otyłych są węglowodany. W chemii definiowane są jako związki węgla, wodoru i tlenu. W praktyce węglowodany to po prostu cukry. Nasza dieta jest bardzo bogata w węglowodany różnego rodzaju. Ważne, by je rozróżniać, a dzięki temu odżywiać się zdrowiej. Wyróżnia się cukry proste oraz złożone. Proste są łatwe do strawienia - to glukoza i fruktoza, obecne w czekoladzie czy owocach. Glukoza rozkłada się bardzo szybko. Jedząc czekoladę dostarczamy organizmowi dużo kalorii, a więc energii. Musi ona zostać spożytkowana najlepiej przez wysiłek fizyczny. Jeśli jednak nie zostanie spalona, organizm przekształci cukry w tłuszcze - to najprostszy i najszybszy sposób na dodatkowe kilogramy. Bezpieczniejsze i zdrowsze są zatem węglowodany złożone. Ponieważ ich budowa wymaga, aby zostały rozłożone, dostarczają organizmowi energii przez dłuższy czas. Nie zostają one tak szybko przekształcone w tłuszcze, więc nie przybywa nam zbędnych kilogramów. Cukry złożone można znaleźć w produktach zbożowych, soi, roślinach strączkowych, orzechach, produktach zawierających nieprzetworzoną mąkę (chleb razowy, makarony ryzowe itp.). Według dietetyków zdrowe żywienie jest takim, w którym 80% węglowodanów zajmują cukry złożone. Warto więc dostosować swój jadłospis do tych wymogów, szybko i naturalnie schudnąć.

  Data opublikowania wpisu: 01 12 2010 · czytaj dalej »
 • Aromaterapia »

  Codziennie otaczamy się rozmaitymi zapachami. Zdarza się, że nieświadomie kojarzymy je z sytuacjami. Aromaty przywodzą nam na myśl wspomnienia te miłe i te, o których czasem chcielibyśmy zapomnieć. Nasze zmysły, za sprawą umysłu, doskonale rozpoznają i zapamiętują zapachy. Ale aromaty to nie tylko codzienność przeplatana wspomnieniami, to także czynniki wpływające znacząco na nasze samopoczucie. Jako pierwszy postanowił to wykorzystać Rene-Maurice Gatefosse, francuski chemik i twórca terminu aromaterapia. Badał on zdrowotne właściwości olejków eterycznych, dochodząc do wniosku, że to nie stricte zapach działa leczniczo, ale substancje wytwarzane przez rośliny. Natomiast woń wpływa na to, że odczuwamy przyjemność i chcemy się nią nieustannie delektować.Terapia zapachowa może nieustannie towarzyszyć nam w domu. Kąpiel z odpowiednio dobranymi olejkami doskonale wpływa na samopoczucie. W zależności od tego, jaki olejek wybierzemy, będzie on spełniał określoną funkcję, np. olejek lawendowy uspokaja, odpręża, wspomaga dobry sen. Ponadto do aromaterapii używa się również kadzideł, świec zapachowych, jak również pot-pourri, czyli nasączonych aromatem płatków kwiatów, suszonych liści czy owoców. Zapachy, jeśli nie posiadają w sobie leczniczej siły, dają na pewno wiele przyjemności, dlatego nawet niedowiarkom polecam aromaterapię.

  Data opublikowania wpisu: 01 12 2010 · czytaj dalej »
« poprzednia strona · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · następna strona »
Odwiedziny yandex 20 Odwiedziny yahoo 95 Odwiedziny googlebot 1282