Strony z PageRank 0:

« poprzednia strona · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · następna strona »
 • Sprzęt medyczny »

  Sprzęt medyczny to główna oferta firmy PMT. Firma oferuje ciśnieniomierze, glukometry, termometry itp. Głównym celem firmy jest dostarczenie sprzętu najwyższej jakości w przystępnej cenie. Dostarczamy sprzęt medyczny zarówno apteką jak również dokonujemy sprzedaży klientom detalicznym. Nasza oferta posiada to wiele produktów. Produkty można zobaczyć na naszych stronach. Jeśli zainteresuje Cię jakiś produkt od razu możesz dokonać zamówienia poprzez nasz koszyk. Realizujemy bardzo szybkie i sprawne zakupy. Zapraszamy!

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Tango »

  Początki tanga związane są z dwoma miastami: Buenos Aires w Argentynie oraz Montevideo w Urugwaju. Termin ten można stosować zarówno w odniesieniu do tańca, jak i muzyki. Elementem charakterystycznym jest tu próba odzwierciedlenia smutku i żalu po utracie ukochanej osoby bądź z powodu zawodu miłosnego. Tango wykonywane jest przy wtórze bandoneonu, którego brzmienie zwykle łączy się z fortepianem, skrzypcami i kontrabasem. Najsłynniejsze tango świata to La Cumparsita Gerardo Rodrigueza, stworzone w 1919 roku, przez dziewiętnastoletniego wówczas kompozytora. Taniec ten uważany był początkowo za styl uliczny, który można było spotkać m. in. w domach publicznych. Z biegiem lat dostrzeżono jego kunszt i wartość, przenosząc na salony. Dziś istnieje wiele odmian tanga. Styl ten jest również inspiracją dla sztuki. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele dzieł malarskich czy filmowych nawiązujących do motywu tańca. Jednym z popularniejszych jest musical Moulin Rouge w reżyserii Baza Luhrmanna.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Taniec ludowy »

  Tańce ludowe są elementem kultury regionalnej, połączonym z muzyką i strojami charakterystycznymi dla poszczególnych ośrodków kulturowych. Reprezentacyjnym tańcem narodowym Polski jest polonez. Początkowo tańczono go wśród ludu, wkrótce jednak trafił na dwory i był wykonywany przez szlachtę. Tradycja tańczenia poloneza przetrwała. Spotkać go dziś można jako otwarcie ważniejszych uroczystości takich jak np. studniówka.Poszczególne regiony kraju wypracowały własne tańce ludowe, które wykonują w regionalnych strojach. Do najpopularniejszych należą: krakowiak z terenów małopolski, kujawiak, charakterystyczny dla Kujaw, mazur tańczony na Mazowszu, oberek szczególnie popularny na mazowszczyźnie oraz radomszczyźnie. Różnią się one od siebie charakterem. Oberek jest tańcem skocznym i szybkim, wykonywanym zwykle w metrum ⅜, podczas gdy kujawiak to taniec spokojny, polegający na chodzeniu na lekko ugiętych nogach. Mazur natomiast łączy w sobie naturę szybkiego oberka z powolnym kujawiakiem. Tańce regionalne nie sa jednak tak powszechne. Wykonują je zwykle grupy taneczne, rzadziej umięjętności tego typu spotyka się w odniesieniu do mieszkańców poszczególnych regionów, nie przynależących do formacji, które zajmują się tańcem zawodowo czy hobbystycznie..

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Akupunktura »

  Akupunktura jest techniką leczenia, polegającą na nakłuwaniu ciała igłami w punktach odpowiedzialnych za funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych. Wywodzi się ona ze Wschodu: Chin, Mongolii, Japonii. Na świecie uznawana jest za medycynę niekonwencjonalną, której stosownie dopuszcza się jedynie jako element wspomagajacy podstawowe, konwencjonalne leczenie. Na wschodzie leczono z wykorzystaniem igieł już w 3000 r. p. n. e. Pierwszymi przyrządami do akupunktury były zaostrzone kamienie, odnalezione przez archeologów w Środkowej Mongolii. Rewolucja chińska w 1911 roku doprowadziła do zepchnięcia akupunktury na dalszy plan, ale również przyczyniła się do jej upowszechnienia w późniejszym okresie. Wówczas, z powodu dużej liczby rannych częściej stosowano medycynę zachodnią. Akupunkturę uprawiano jedynie lokalnie. Widząc jednak skuteczność tego typu praktyk, lekarze z Zachodu przeszczepiali je sukcesywnie na własny grunt. W latach 70. upowszechniła również w Stanach Zjednoczonych.Akupunktura stosowana jest przede wszystkim dla zminimalizowania bólu, a więc jako środek znieczulający, a także dla wyrównania naturalnej energii organizmu. Ośrodki odpowiedzialne za właściwe działanie poszczególnych narządów zlokazlizowane są wzdłuż linii energetycznych, czyli tzw. meridianów. Odpowiednie nakłucie umożliwia przywrócenie organizmowi energii zdrowotnej, niezbędnej do jego prawidłowego funkcjonowania.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Ziołolecznictwo »

  Leczenie z wykorzystaniem ziół często jest niesłusznie odsuwane na dalszy plan. Wolimy chemiczne mieszanki aniżeli specyfiki naturalne. Choć leczenie ziołami zwykle trwa dłużej, jego efekty lecznicze są takie, jak w przypadku środków farmaceutycznych, jednak nie powodują one tak dużych zniszczeń w organizmie, jakie wywołują np. silne antybiotyki. Ziołolecznictwo wymaga umiejętności. Należy wiedzieć, że człowiek uodparnia się na zioła, zwłaszcza, że są one naturalnymi produktami. Jeśli chcemy, aby zadziałały leczniczo, nie powinniśmy przyjmować ich będąc zdrowymi. Co więcej, aby skutecznie się leczyć, powinniśmy wiedzieć, jakie zioła stosować w przypadku poszczególnych schorzeń. Bakteriobójczo działa czosnek, kwiat rumianku, tymianek, szałwia, mięta. Na przeziębienie najlepszy jest kwiat lipy, czarny bez, malina, liście brzozy. Zachęcamy do studiowania ziół, polecając je jako naturalną metodę na wszelkie choroby. Należy jednak być świadmomy, że ryzykowne jest leczenie na własną rękę. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem i poprosić go o poradę dotyczącą ziołolecznictwa.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Pielęgnacja dłoni zimą »

  Zima jest okresem, w którym nasza skóra jest szczególnie narażona na zniszczenia. O tej porze roku częstym widokiem są przemarznięte, zaczerwienione i popękane dłonie. Zwłaszcza w przypadku kobiet, których skóra jest delikatniejsza, a więc nieodporna na mróz, konsekwencje nieodpowedniego dbania o dłonie są bardzo widoczne. Efekty przemarznięcia widoczne są jeszcze wiele lat później i najczęściej nie dają się wyeliminować w stu procentach, dlatego, należy zrobić wszystko, by nie dopuścić do uszkodzenia skóry. Przede wszystkim należy pamiętać o rękawiczkach. Powinno się je zakładać już w chłodne jesienne dni, by nie wkraczać w zimę z podrażnionym naskórkiem. Natomaist gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza są one absolutną koniecznością. Kolejną istotną kwestię stanowi stosowanie kremów odżywiających i pielęgnacyjnych.Należy wiedzieć, że dłonie niszczą się również w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Zmywanie naczyń czy pranie uszkadza skórę, która kolejno narażona na negatywne działanie mrozu, wielokrotnie odczuwa tego skutki. Toteż ważne jest, by co najmniej dwa razy dziennie kremować dłonie. Warto byłoby wybrać się również do kosmetyczki i skorzystać z parafinowych zabiegów na dłonie. Działają one rozgrzewająco, doskonale natłuszczają i nawilżają naskórek. Sprawiają, że jest on bardzo dobrze odżywiony, a przez to odporniejszy na zimno. Domowym sposobem na intensywną pielęgnację jest kąpiel w oliwie. Podgrzana oliwa z dodatkiem soku cytrynowego oraz witaminami A i E, powoduje, że skóra jest odpowiednio natłuszczona, dzięki czemu nie poddaje się uszkodzeniom.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Pranie chemiczne »

  Pranie chemiczne narodziło się we Francji. Tam Jean Baptiste Jolly za sprawą przypadku odkrył możliwości czyszczenia “na sucho”. Podobno jego pokojówka rozlała naftę na bawełaniany obrus. Po wyschnięciu okazało się, że wszystkie plamy zniknęły. Zdarzenie to miało miejsce w 1855 roku. Do upowszechnienia prania chemicznego przyczynił się również William Joseph Stoddard, który wynalazł rozpuszczalnik potocznie zwany benzyną lakiernieczą. Stosowanie specyfiku wiązało się jednak z dużym zagrożeniem wystąpienia pożaru. Dlatego już po I wojnie światowej pralnie zaczęły stsować niepalne rozpuszczalniki na bazie chloru. Obecnie najczęściej wykorzystywanym środkiem czyszczącym jest czterochloroetylen. Posiada on bardzo skuteczne właściwości czyszczące, a przy tym jest delikatny dla różnego rodzaju włókien, przede wszystkim naturalnych.Pranie chemiczne stosuje się w przypadku materiałów, których czyszczenie w wodzie mogłoby spowodować zniszczenie. Korzystanie z pralni chemicznych jest bardzo powszechne, toteż firmy prowadzące usługi tego typu wciąż podnoszą ich jakość. W najlepszych wyprane rzeczy możemy odebrać już w kilka minut po oddaniu.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Prognoza pogody »

  Meteorologia zajmuje się badaniem zjawisk atmosferycznych. Dzięki niej istnieje możliwość przewidzenia pogody z wyprzedzeniem, a co za tym idzie, przygotowania się na zmiany. Prognoza obejmuje takie czynniki pogodowe jak temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne, siła wiatru, opady, wilgotność powietrza itp. Warunki pogodowe badane są z wykorzystaniem numerycznych modeli cyrkulacji atmosfery, a więc stosuje się w tym celu specjalnie przygotowane programy komputerowe. W wielu przypadkach wraca się jednak do metod sprzed komputeryzacji. Meteorolog jest w stanie przewidzieć pogodę obserwując lokalne warunki w stacji czy ogródku meteorologicznym..Prognoza pogody podawana jest ze względu na okresy czasowe, które ma obejmować. Tzw. nowcasting to pogoda “na teraz”. Ponadto możemy wyróżnić prognozy krótkoterminowe, a więc przewidujące do trzech dni na przód, pogody średnioterminowe - do 10 dni, jak również pogody seznowe.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Dyslekcja »

  Terminem dysleksja określa się specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, występujące u dzieci w wieku szkolnym. Wiążą się one zwykle z zaburzeniami percepcyjnymi, motorycznymi czy też wynikającymi z konieczności ich zintegrowania. Dzieci dotknięte dysleksją, mogą mieć problemy również z nauką innych przedmiotów, dlatego należy szybko reagować i próbować korygować zaburzenia. Pojęcie dysleksji odnosi się do zespołu specyficznych trudności bądź w węższym zakresie, jedynie do problemów z czytaniem. Inne problemy to dysortografia - nieumiejętność stosowania zasad ortograficznych podczas pisania, dysgrafia - niewyraźne, wykoślawione, nieczytelne pismo, dyskalkulia - trudności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Badania wykazały, że w większości przypadków, dzieci mające problemy w czytaniu i pisaniu odziedziczyły je. Dysleksja dziedziczona jest w 60% przypadków, natomiast dysortografia w 70%. Częściej cierpią na nią chłopcy. Dyslektycy stanowią około 10% uczniów. Istotne jest, aby stworzyć im takie warunki nauczania, w których mogliby korygować swoje problemy. Ważny jest zatem wybór szkoły. Coraz częściej na poziomie kształcenia zintegrowanego placówki oświatowe oferują pomoc nauczyciela wspomagającego, który dodatkowo pracuje z dzieckiem, u którego stwierdzono specyficzne zaburzenia. Jeśli problem jest nasilony, warto, by dziecko korzystało z takiej pomocy.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
 • Święty mikołaj »

  Święty Mikołaj to postać magiczna.Wyobrażamy sobie go najczęściej jako staruszka z długą białą brodą, w czerwonym stroju i z charakterystyczną czerwoną czapką, zakończoną białym pomponikiem. Wizerunek ten upowszechnił się za sprawą amerykańskiego wzorca, którym był Mikołaj z popularnej reklamy Coca-Coli. Natomiast Święty Mikołaj jest postacią wywodzącą się z tradycji chrześcijańskiej i rzeczywiście istniejącą historycznie! Był to biskup Miry, który cały swój majątek rozdał biednym.W sztuce sakralnej przedstawiany jest on jako starzec z białą brodą, w infule i z pastorałem. Dzień Świetego Mikołaja w większości krajów europejskich, również w Polsce, obchodzony jest 6 grudnia. Wówczas dzieci otrzymują prezenty. Zgodnie z tradycją te, które były grzeczne mogą liczyć na podarunek podłożony do skarpety czy pod poduszkę. Natomiast dla niegrzecznych przeznaczona jest rózga.W ciągu ostatnich dziesiecioleci, na skutek przenikania do tradycji elementów kultury anglossaskiej, w głównej mierze zaś amerykańskiej, Mikołaja częściej kojarzy się z Bożym Narodzeniem i wtedy, w Wigilię, oczekuje się prezentów.

  Data opublikowania wpisu: 29 11 2010 · czytaj dalej »
« poprzednia strona · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · następna strona »
Odwiedziny yandex 27 Odwiedziny yahoo 110 Odwiedziny googlebot 1215